Konuşmacılar
Dyt. Elvan ODABAŞI KANAR
FORMEO Yönetici Diyetisyeni ve Kurucusu
Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olan Elvan Odabaşı Kanar, çeşitli sağlık kuruluşlarında beslenme eğitimi ve diyet danışmanlığı hizmeti verdikten sonra, edindiği tüm tecrübelerini, katıldığı tüm kongre ve konferanslardan edindiği bilgilerle harmanlayıp danışanlarıyla paylaşmak adına 2006 yılında FORMEO’yu kurdu. 2011 yılında ise mesleki birikimini kendi deneyim ve yorumuyla birleştirip “Doya Doya Zayıfla” adlı kitaba imza attı.

Kendini “radikal” bir diyetisyen olarak tanımlayan, popüler ve matbu diyet listeleri kadar kişiye özel planlanmamış ya da herhangi bir sağlık sorunu söz konusu olmaksızın yiyeceklere yasaklar koyan diyet listelerine de karşı çıkan Elvan Odabaşı Kanar, binlerce kişiye bireysel beslenme danışmanlığı verdikten sonra daha çok kişiye ulaşıp fayda sağlamak üzere çeşitli projeler planlayıp geliştirdi.

Bunlardan ilki, Türkiye’nin ilk ve tek sağlık ve beslenme gazetesi olan, 2007 yılından itibaren kesintisiz yayın hayatına devam eden, aylık 6000 kişiye elden 5000 kişiye ise mail yoluyla ulaşan SIFIR KALORİ’dir.

Bir diğeri ise yine Türkiye’de ilk olan beslenme alanındaki Anne Çocuk Departmanı’nın kurulması ve bu departman çerçevesinde Akıllı Beslenme Çantam projesinin öğrencilere, velilere ve öğretmenlere 2009 yılından itibaren ulaştırılmasıdır.

Ayrıca Türkiye'nin ilk ve tek diyet marketi olma özelliğini taşıyan FİTİZ DİET MARKET'in kurucu ortaklarından olup 2013 yılı ile iş kolları arasına diyet mutfağını da ekleyerek Fitiz Diet Mutfak'ı hizmete sokmuştur.

İlki 2011 yılında düzenlenen İPEK KADINLAR etkinliği ise yine Dyt. Elvan Odabaşı aracılığıyla doğmuş, akabinde Formeo ekibiyle ilk olarak 30 Nisan 2011 tarihinde, ikinci olarak da 28 Nisan 2012 tarihinde tam 250 duyarlı bayanı bir araya getirmiştir. 250 kadın katılımcının yer aldığı 2011 İpek Kadınlar’ın etkinlik geliri MEMEDER’e , 2012 İpek Kadınlar etkinlik geliri ise MOR ÇATI KADIN SIĞINAĞI VAKFI'na bağışlanmıştır.

2013 İPEK KADINLAR ise yine min 200 duyarlı kadını bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Kanserin hayatımızdan ve mutfağımızdan uzak durması için farklı bilgilere değinecek olan konuk katılımcı tüm İpek Kadınlara faydalı ve keyifli bir gün geçirmelerini sağlayacaktır. 2013 İpek Kadınlar etkinliğinin davetiye geliri ile ise Ankara Hastanesi Onkoloji Bölümüne Ventilatör cihazı alınması hedeflenmektedir.

catdog ad works