Konuşmacılar
Gamze CİZRELİ
Girişimci& İş Kadını
1968 yılında doğdu.
ODTÜ İşletme fakültesinden mezun olduktan sonra Ankara’nın ilk cafesi “CAFEMİZ”i yarattı. Ardından pastacılığa farklı bir bakış getiren “KUKİ”, Uzakdoğu mutfağını hızlı ve uygun fiyatla sunan “QUICK CHINA” markaları geldi.

Restorancılıkta büyürken bir yandan da moda sektörüne de girerek “DKNY” markasının Ankara temsilciliğini aldı.

Tüm bu işleri ortağı olan eski eşiyle yaptı. 2006 yılında evliliğinin ve ortaklığının sona ermesiyle her şeyi geride bırakarak iş hayatına sıfırdan başladı.

2007 yılında Bigchefs Cafe- Brasserie markasını yarattı. Ankara’da doğan Big Chefs’ler bugün Ankara’da 3, İstanbul’da 8, Gaziantep, Mersin ve Antalya olmak üzere 14 şubeye ve 900 çalışana ulaştı.

Restoran İşletmeciliğinin yanı sıra ODTÜ İşletme fakültesinde “Girişimcilik” dersi vermiştir. Tempo Travel dergisine gurme seyahat yazıları ve Ankara Hürriyet Gazetesi’ne haftalık yazılar yazan Cizreli’nin “Lezzeti Giydiren Eller” adında bir de yemek kitabı mevcuttur.

2010 KAGIDER ve Garanti Bankası işbirliği ile düzenlenen "Kadın Girişimcisi" yarışmasında Türkiye 1.’liğini kazanmıştır. 2011 yılında Ekonomist Dergisinin düzenlediği “Yılın İş İnsanları” yarışmasında “Yılın Kadın Girişimcisi” ödülünü almıştır. Bloomberg TV’de yayınlanan “Dragon's Den” yarışma programında jüri üyesi olmuştur.

Kagider, Endeavor, Angikad gibi pek çok Sivil Toplum Kuruluşunda aktif olarak çalışan, Turyid (Turizm, Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği)’de Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Cizreli aynı zamanda Oğul ve Ali adında iki çocuk annesidir.

catdog ad works